Fidelity Planning to launch New Fund Dedicated to Bitcoin, Files Paperwork with SEC

Gigant zarządzania aktywami Fidelity przygotowuje się do uruchomienia nowego funduszu dedykowanego Bitcoin System (BTC), zgodnie z publicznymi dokumentami opublikowanymi przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Peter Jubber, szef strategii i planowania Fidelity, złożył dokumenty w agencji regulacyjnej w środę. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zgłosiła również nazwisko Jubbera jako dyrektora wykonawczego i dyrektora nowego funduszu o nazwie Wise Origin Bitcoin Index Fund I, LP.

Nowo założony fundusz jest prowadzony przez biuro Fidelity’s Boston, Massachusetts, gdzie firma zarządza funduszami klientów o wartości 8,3 bln dolarów.

Fundusz nie ma jeszcze żadnych uczestników, ale będzie nastawiony na inwestorów instytucjonalnych. Minimalna kwota potrzebna do przystąpienia do połączonego funduszu inwestycyjnego wynosi 100 000 dolarów.

Badanie Fidelity przeprowadzone między listopadem 2019 r. a początkiem marca 2020 r. pokazuje, że 36% inwestorów instytucjonalnych w Stanach Zjednoczonych i Europie posiada już cyfrowe aktywa, a 60% uważa, że cyfrowe aktywa mają swoje miejsce w portfelu.

Z badania wynika również, że sztandarowa waluta kryptograficzna pozostaje aktywem cyfrowym wybranym przez inwestorów instytucjonalnych. Ponad jedna czwarta z 800 respondentów posiada Bitcoin, podczas gdy tylko 11% posiada ekspozycję na Ethereum (ETH), drugi co do wielkości aktywo kryptograficzne pod względem limitu rynkowego.